Pirates News · KMAC Announces All-League Awards


Press Release

 

The Knox Morrow Athletic Conference (KMAC) consisting of the Cardington, Centerburg, Danville, East Knox, Fredericktown, Highland, Mt Gilead, and Northmor  High Schools and Middle Schools would like to announce the following All League award winners and team champions.  This year we are also recognizing our Middle School Cross Country individual champion and the top ten for both girls and boys.

 

Girls Cross Country

Allison Johnson Mt Gilead 2020 Cross Country 1st Team
Emily Hanft Mt Gilead 2020 Cross Country 1st Team
Loey Hallabrin Cardington 2020 Cross Country 1st Team
Elsa Hoam Fredericktown 2020 Cross Country 1st Team
Abigail Dickhof Centerburg 2020 Cross Country 1st Team
Camberly Schade Highland 2020 Cross Country 1st Team
Taylor Severt East Knox 2020 Cross Country 1st Team
Avery Tucker Centerburg 2020 Cross Country 1st Team
Morgan White Cardington 2020 Cross Country 1st Team
Mia White Highland 2020 Cross Country 1st Team
Michaela McGill Mt Gilead 2020 Cross Country 1st Team
Olivia Millisor Mt Gilead 2020 Cross Country 1st Team
Allison Johnson Mt Gilead 2020 Cross Country Runner of the Year
Jake Hayes Mt Gilead 2020 Cross Country Girls COY
Erik Kyrk Cardington 2020 Cross Country Girls COY
Lillian Thomas East Knox 2020 Cross Country 2nd Team
Natalie Vanmeter Fredericktown 2020 Cross Country 2nd Team
Gracie Meade Cardington 2020 Cross Country 2nd Team
Macy Thorne Fredericktown 2020 Cross Country 2nd Team
Julia Kanagy Northmor 2020 Cross Country 2nd Team
Hazel Jolliff Cardington 2020 Cross Country 2nd Team
Riley Johnson Northmor 2020 Cross Country 2nd Team
Lauren Johnson Northmor 2020 Cross Country 2nd Team
Jade Disbennett Highland 2020 Cross Country 2nd Team
Kristie Wright Northmor 2020 Cross Country 2nd Team
Kamry Grandstaff Mt Gilead 2020 Cross Country 2nd Team
Rebecca Scholl Centerburg 2020 Cross Country All Academic
Madison Brehm Cardington 2020 Cross Country All Academic
Mia White Highland 2020 Cross Country All Academic
Allison Johnson Mt Gilead 2020 Cross Country All Academic
Julia Kanagy Northmor 2020 Cross Country All Academic

 

League Champions:  Cardington

 

Boys Cross Country

Thomas Caputo Fredericktown 2020 Cross Country 1st Team
Mason White Cardington 2020 Cross Country 1st Team
Brett Shipman Mt Gilead 2020 Cross Country 1st Team
Joel Roberts Highland 2020 Cross Country 1st Team
Hunter Bolton Highland 2020 Cross Country 1st Team
Titus Krabill Fredericktown 2020 Cross Country 1st Team
Evan France Fredericktown 2020 Cross Country 1st Team
Blake Johnson Centerburg 2020 Cross Country 1st Team
Samuel Whitney East Knox 2020 Cross Country 1st Team
Grant Shrimplin Fredericktown 2020 Cross Country 1st Team
Michael Snopik Mt Gilead 2020 Cross Country 1st Team
Eric Mowery Mt Gilead 2020 Cross Country 1st Team
Reed Supplee Mt Gilead 2020 Cross Country 1st Team
Thomas Caputo Fredericktown 2020 Cross Country Runner of the Year
Bob Geiger Fredericktown 2020 Cross Country Boys COY
Parker Bartlett Mt Gilead 2020 Cross Country 2nd Team
Alex Hayden Centerburg 2020 Cross Country 2nd Team
Lucas Weaver Northmor 2020 Cross Country 2nd Team
Xavier Platt Fredericktown 2020 Cross Country 2nd Team
Gaetano Capodicasa East Knox 2020 Cross Country 2nd Team
Greg Beard Centerburg 2020 Cross Country 2nd Team
Connor Radojcsics Northmor 2020 Cross Country 2nd Team
Kooper Keen Northmor 2020 Cross Country 2nd Team
Caleb Wetzel Highland 2020 Cross Country 2nd Team
Ethan Kemp Mt Gilead 2020 Cross Country 2nd Team
Mike Rose Cardington 2020 Cross Country 2nd Team
Hunter Keller East Knox 2020 Cross Country All Academic
Thomas Caputo Fredericktown 2020 Cross Country All Academic
Blake Johnson Centerburg 2020 Cross Country All Academic
Devin Gheen Cardington 2020 Cross Country All Academic
Tucker Tague Highland 2020 Cross Country All Academic
Brett Shipman Mt Gilead 2020 Cross Country All Academic

 

League Champion:  Fredericktown

Volleyball

Makenna Belcher Highland 2020 Volleyball 1st Team
Ashlynn Belcher Highland 2020 Volleyball 1st Team
Kendall Stover Highland 2020 Volleyball 1st Team
Kyleigh Bonnette Cardington 2020 Volleyball 1st Team
Audrey Brininger Cardington 2020 Volleyball 1st Team
Lindsey Boeshart Fredericktown 2020 Volleyball 1st Team
Taylor Scowden Centerburg 2020 Volleyball 1st Team
Julianne Kincaid Northmor 2020 Volleyball 1st Team
Makenna Belcher Highland 2020 Volleyball Player of the Year
Rob Terrill Highland 2020 Volleyball COY
Izzy Wickline Cardington 2020 Volleyball 2nd Team
Cadie Long Cardington 2020 Volleyball 2nd Team
Audrey Bouton Fredericktown 2020 Volleyball 2nd Team
Abby Eusey Highland 2020 Volleyball 2nd Team
Reagan Swihart Northmor 2020 Volleyball 2nd Team
Candace Millisor Mt Gilead 2020 Volleyball 2nd Team
Stella Weisbrod Centerburg 2020 Volleyball 2nd Team
Zoya Winkelfoos Highland 2020 Volleyball 2nd Team
Sydney Wilson Danville 2020 Volleyball 2nd Team
Hannah Bailey Danville 2020 Volleyball 2nd Team
Emma West Highland 2020 Volleyball Honorable Mention
Liz Long Cardington 2020 Volleyball Honorable Mention
Lexi Wenger Northmor 2020 Volleyball Honorable Mention
Grace Sipes Fredericktown 2020 Volleyball Honorable Mention
Savannah Dehart Centerburg 2020 Volleyball Honorable Mention
Grace Mowery Mt Gilead 2020 Volleyball Honorable Mention
Madi Annette East Knox 2020 Volleyball Honorable Mention
Dariane Holt Danville 2020 Volleyball Honorable Mention
Lexi King East Knox 2020 Volleyball All Academic
Ashlee Tharp Cardington 2020 Volleyball All Academic
Taylor Scowden Centerburg 2020 Volleyball All Academic
Rachel Wilson Danville 2020 Volleyball All Academic
Summer Weller Fredericktown 2020 Volleyball All Academic
Makenna Belcher Highland 2020 Volleyball All Academic
Haley Sharp Mt Gilead 2020 Volleyball All Academic
Megan Adkins Northmor 2020 Volleyball All Academic

 

League Champion:  Highland

7th Grade Champion:  Fredericktown

8th Grade Champion:  Highland

9th Grade Champion:  Highland

Boys Golf

Will Streby Fredericktown 2020 Golf 1st Team
Grant Bentley Northmor 2020 Golf 1st Team
Dalton Hall Centerburg 2020 Golf 1st Team
Steven Street Mt Gilead 2020 Golf 1st Team
Emerson Grassbaugh Highland 2020 Golf 1st Team
Drew Santo Highland 2020 Golf 1st Team
Will Streby Fredericktown 2020 Golf Golfer of the Year
Fred Main Fredericktown 2020 Golf COY
Nate Altizer Centerburg 2020 Golf COY
Reed Compton Centerburg 2020 Golf 2nd Team
Levi Houck Centerburg 2020 Golf 2nd Team
Ryan Morton East Knox 2020 Golf 2nd Team
Dallas Cornett Centerburg 2020 Golf 2nd Team
Ian Muka Fredericktown 2020 Golf 2nd Team
Landon Griffith Centerburg 2020 Golf 2nd Team
Owen Mott Highland 2020 Golf Honorable Mention
Mick Mead Centerburg 2020 Golf Honorable Mention
Ethan Branch Northmor 2020 Golf Honorable Mention
Luke Cain Highland 2020 Golf Honorable Mention
Aidric Bocock East Knox 2020 Golf Honorable Mention
Bryce Rinehart Highland 2020 Golf Honorable Mention
Eric Hamilton Cardington 2020 Golf All Academic

 

League Champion:  Centerburg

 

Football

Kadin Johnson Highland 2020 Football 1st Team
Jack Gregory Centerburg 2020 Football 1st Team
Donnell Marshall Centerburg 2020 Football 1st Team
Landon Remmert Highland 2020 Football 1st Team
Trey Brininger Cardington 2020 Football 1st Team
Peyton Lester East Knox 2020 Football 1st Team
Nate Hickman Cardington 2020 Football 1st Team
Maxton Lower Northmor 2020 Football 1st Team
Kaiden Colopy Danville 2020 Football 1st Team
Duston Sanders Northmor 2020 Football 1st Team
Jesus “Chuy” Rubio Mt Gilead 2020 Football 1st Team
Austin Moreland Centerburg 2020 Football 1st Team
Ian McKnight Centerburg 2020 Football 1st Team
Kaden Bates East Knox 2020 Football 1st Team
Lucas Herbst Fredericktown 2020 Football 1st Team
Jeremiah McKinley Fredericktown 2020 Football 1st Team
Mason Looney Danville 2020 Football 1st Team
Josh Reid Highland 2020 Football 1st Team
Trey Kendrick Centerburg 2020 Football 1st Team
Nathan Burwell East Knox 2020 Football 1st Team
Levi Lyons Danville 2020 Football 1st Team
Steven Tumbleson Fredericktown 2020 Football 1st Team
Wyatt Hornsby Highland 2020 Football 1st Team
Weston Melick East Knox 2020 Football 1st Team
Walker Weckesser Danville 2020 Football 1st Team
Zach Lester Cardington 2020 Football 1st Team
Shane Knepp East Knox 2020 Football 1st Team
Cody Matthews Highland 2020 Football 1st Team
Marcus Cortez Northmor 2020 Football 1st Team
Zach Vogelsang Fredericktown 2020 Football 1st Team
Trey Brininger Cardington 2020 Football Player of the Year
Andrew Colella Centerburg 2020 Football COY
Gavin Whited Northmor 2020 Football 2nd Team
Hunter Troyer Northmor 2020 Football 2nd Team
Kendall Carter Danville 2020 Football 2nd Team
Max Payne Danville 2020 Football 2nd Team
Braden Kannady East Knox 2020 Football 2nd Team
Trenton Ramos Northmor 2020 Football 2nd Team
Caiden Slone East Knox 2020 Football 2nd Team
Dillon Looney Danville 2020 Football 2nd Team
Josh Baker Cardington 2020 Football 2nd Team
Judah Reid Highland 2020 Football 2nd Team
John Warton Centerburg 2020 Football 2nd Team
Austin Hammond Northmor 2020 Football 2nd Team
Brock Hurtt Centerburg 2020 Football 2nd Team
Christian Blanchard East Knox 2020 Football 2nd Team
Miguel Banbury Danville 2020 Football 2nd Team
Gavin Wilson Centerburg 2020 Football 2nd Team
Tyler Johnson Centerburg 2020 Football 2nd Team
Owen Blanton Mt Gilead 2020 Football 2nd Team
Blake Bonham East Knox 2020 Football 2nd Team
Dominic Vargo Centerburg 2020 Football 2nd Team
Dane Nauman Highland 2020 Football 2nd Team
John Sheasby Centerburg 2020 Football 2nd Team
Deion Parker Danville 2020 Football 2nd Team
Andy Williamson Mt Gilead 2020 Football 2nd Team
Ashton Plowman Cardington 2020 Football 2nd Team
Ben Mast Fredericktown 2020 Football 2nd Team
Garrett Corwin Northmor 2020 Football 2nd Team
Holden Cochran Centerburg 2020 Football 2nd Team
Niko Christo Northmor 2020 Football 2nd Team
Paul Butterman Mt Gilead 2020 Football Honorable Mention
Kaid Carpenter Fredericktown 2020 Football Honorable Mention
Andrew Armrose Northmor 2020 Football Honorable Mention
Nick Hornsby East Knox 2020 Football Honorable Mention
Ayden Plowman Cardington 2020 Football Honorable Mention
Caden Holtrey Highland 2020 Football Honorable Mention
Ethan Barton Centerburg 2020 Football Honorable Mention
Aaron Mezie Danville 2020 Football Honorable Mention
Trey Brininger Cardington 2020 Football All Academic
Ben Riegel Centerburg 2020 Football All Academic
Judah Keith East Knox 2020 Football All Academic
Steven Tumbleson Fredericktown 2020 Football All Academic
Landon Remmert Highland 2020 Football All Academic
Michael Stuff Northmor 2020 Football All Academic
Andy Williamson Mt Gilead 2020 Football All Academic

 

League Champion:  Centerburg

Middle School Champion:  Highland

 

Boys Middle School Cross Country

Will Baker Mt Gilead 2020 Cross Country Winner
John Alexander Fredericktown 2020 Cross Country Top Ten
Aiden McManis Fredericktown 2020 Cross Country Top Ten
Logan Whitney East Knox 2020 Cross Country Top Ten
Jacob Spaulding Fredericktown 2020 Cross Country Top Ten
Noah Smith Fredericktown 2020 Cross Country Top Ten
Brayden Benedict Highland 2020 Cross Country Top Ten
Lucas Overholt Fredericktown 2020 Cross Country Top Ten
Brandon Hogg Fredericktown 2020 Cross Country Top Ten
Jacob Garber Highland 2020 Cross Country Top Ten

 

Middle School Champion:  Fredericktown

 

Girls Middle School Cross Country

Magi Hallabrin Cardington 2020 Cross Country Winner
Kate Lehman Northmor 2020 Cross Country Top Ten
Adrian Clutter East Knox 2020 Cross Country Top Ten
Micah Phillips Fredericktown 2020 Cross Country Top Ten
Taylor Thorne Fredericktown 2020 Cross Country Top Ten
Payton Tucker Centerburg 2020 Cross Country Top Ten
Riley Matthews Highland 2020 Cross Country Top Ten
Kimberly Staley Mt Gilead 2020 Cross Country Top Ten
Jayden Indiciani Centerburg 2020 Cross Country Top Ten
Olivia Griffith Centerburg 2020 Cross Country Top Ten

 

Middle School Champion:  Fredericktown